.

četvrtak, 2. studenoga 2017.

1.ICO crossminton Opatija Open – 28.10.2017.

OpatijaU organizaciji Speed badminton kluba - Pešekani iz Opatije u subotu (28.listopada 2017, godine.) je u Opatiji, u sportskoj dvorani Marino Cvetković održan međunarodni turnir u crossmintonu. Po prvi put je Pešekanima pružena mogućnost da organiziraju takav turnir koji se bodovao s 250 bodova za svjetsku rang listu.

Sam turnir je bio odlično organiziran i svi natjecatelji imali su samo riječi hvale za organizaciju.

Crossminton club Zagreb sudjelovao je na turniru sa 10 natjecatelja, te tako bio najzastupljeniji klub na turniru.

U Open kategoriji Nikola Kučina osvojio je treće mjesto, te se sa novim bodovima približio najboljoj desetorici na svjetskoj rang listi.

U kategoriji žena pobjedu je odnijela Paula Barković i učvrstila svoju poziciju među 10 najboljih crossmintonašica svijeta, Zrinka Jagečić sa drugim mjestom približila se ulasku u TOP 10 najboljih igračica, dok Laura Jagečić najmlađa i još uvijek juniorka svojim trećim mjestom na turniru marljivo skuplja bodove i stvara podlogu za dobar start iduće godine u novoj kategoriji.

U kategoriji U-18 dečki Marko Jerković je osvojio 2.mjesto, dok je Borna Petak zauzeo odlično treće mjesto,

U konkurenciji parova Paula Barković i Nikola Kučina osvojili su drugo mjesto.
U konkurenciji žene 35+ Željka Benčić osvojila je prvo mjesto isto kao i Nebojša Aleksić u kategoriji M50+.

Siniša Jagečić i Tomislav Benčić završili su natjecanje u grupi u kategoriji M40+.

Čestitamo članovima SBK Pešekani na lijepo organiziranom turniru.

Pred nama su pripreme za turnir u Debrecenu koje će se održati 11.studenoga. 2017.godine, u susjednoj Republici Mađarskoj.